⚡У кожного українця, який себе поважає, має бути вишиванка. Цей одяг з першого погляду ідентифікує тебе та говорить за тебе, що ти — українець. Вишита сорочка - річ, яку передають з покоління в покоління тому, аби вона завжди була у хорошому стані, за нею треба правильно доглядати. Незважаючи на те, вишита сорочка вручну, чи це машинний виріб, вона потребує делікатного догляду.

Рекомендуємо прати вишиванки вручну у воді не більше 40 градусів, аби при надто високих температурах вишивка не втратила свій колір. Замочувати вишиту сорочку не варто.

⚡Приділіть увагу пральному засобу, який використовуватиме. Не треба обирати сильнодіючі пральні порошки, або такі, що мають відбілювальні властивості. Найкраще обирати пральні порошки із м'яким ефектом, або ж навіть використати пральний порошок для дитячих речей. Також можна скористатися старим, проте, перевіреним способом: прати вишиванку за допомогою мила. Активність мила (дитячого, банного) менша від прального порошку, тому, ймовірність що мило роз'їсть кольорові нитки набагато менша. Періть вишиванку у мильній, спіненій воді, але не тріть тканину бруском мила.

vishita-tunika-773.jpg

⚡Якщо ж все-таки вирішили прати вишиванку у пральній машині, застосовуйте делікатний режим і температуру води не вище 30 градусів. Використовуйте спеціальний мішок для прання, який запобіжить пошкодженню тканини, але не вмикайте режим віджиму. Пам'ятайте й про те, що вишиту сорочку не треба прати разом з іншими речима.

Щоб вивести пляму із вишитого вбрання скористайтеся спеціальними плямовивідниками. Обирайте їх відповідно до тканини одягу (льону, бавовни) та дотримуйтеся вказаної інструкції. Плямовивідник наносьте безпосередньо на пляму, проте так, аби засіб не контактував із кольоровими нитками.

⚡Добре прополощіть вишитий виріб, бо пральний засіб, що залишається на одязі, ро'їдає нитки і вони втрачають свій колір.

Викручувати вишиванку не рекомендують. Після полоскання дайте воді стекти, а потім розкладіть сорочку на горизонтальній поверхні, аби вона висохла. Не сушіть вишиванку під прямим сонячним промінням, адже вона може вигорати та втрачати свої первісні кольори.

Після того, як річ трохи підсохла, але залишається трішки вологою, треба братися прасування. Праску увімкніть не більше ніж на 200 градусів, але, наприклад, із шовковою тканиною температури мають бути значно нижчими. Виверніть сорочку та розрівняйте всі шви та пройдіться по ній праскою.

 

⚡Зберігати вишиванку краще на вішаку, а не у складеному вигляді.

⚡Використана інформація 

Фолк Мода

4ARTBLOG